Адреса: Україна, м. Київ,
пр-т Соборності, буд. 15, оф. 701 agrotechnosouz@gmail.com
Якщо зими не буде знову, як діяти?
(технологія подолання стресів
та результати по регіонам) ↓
Кожного року складається враження, що саме цей сезон є найбільш несприятливим для отримання високих врожаїв. Проте, незважаючи на зміну клімату та інших чинників, українським аграріям вдається встановлювати все вищі рекордні показники врожайності.
Однак, сьогодні перед агрономами постає завдання не лише отримувати високий врожай, але й при цьому зменшити затратну частину. Адже в сьогоденних кліматичних умовах неможливо передбачити, які стреси чекають на рослини й залишається великий ризик, що господарство буде змушене пересівати виснажені та пошкоджені посіви через кліматичні стресові фактори.
-
Схема застосування стимуляторів та антистресантів для попередньої боротьби зі стресом.
-
Приклад застосування технології на попередження стресу +10 ц/га пшениці!
-
Приріст 6 ц/га врожаю пшениці за рахунок додаткової обробки насіння! Донецька область.
-
Врятували посіви від наслідків холодового стресу! Приріст +8,5 ц/га!
-
Адаптували рослини до посухи! Пшениця озима +4,6 ц/га в Запорізькій області!
-
Як врятувати ріпак озимий в умовах заморозків? + 3 ц/га в Черкаській області!
-
Рекордний показник прибавки врожаю +10 ц/га. Ріпак озимий, Запорізька область.
-
Як розкрити генетичний потенціал ріпаку озимого? Приріст 4,6 ц/га, Тернопільська область
-
Результати застосування антистресантів та стимуляторів росту компанії «Агротехносоюз» по регіонам.
Як же протидіяти стресам?
Щоб протидіяти стресам потрібно розуміти більшість фізіологічних процесів, які відбуваються в рослинах і як на них впливають стреси. Інструменти, які допомагають відновити фізіологічні процеси добре вивчені та дослідженні спеціалістами компанії «Агротехносоюз». В 2020 році від негативного впливу погодних умов найбільш постраждали господарства на території Запорізької, Херсонської, Миколаївської, Одеської, Кіровоградської та Вінницької областей.
Господарства, які працюють за інтенсивними технологіями і використовують антистресанти для попередження стресів, а не подолання їх наслідків отримали врожай по всіх культурах вище середнього в своєму регіоні. Для того, щоб кожен бажаючий сільгоспвиробник в Україні міг вдосконалити власну технологію для отримання високих показників врожайності, компанія «Агротехносоюз» рекомендує застосовувати антистресанти та стимулятори росту рослин.
Рекомендована схема застосування стимуляторів та антистресантів для попередньої боротьби зі стресом на прикладі пшениці озимої
Для прикладу пропонуємо розглянути дослід, який проводили в одному із провідних господарств Чернігівської області, Прилуцького району. В господарстві вирішили перевірити дію антистресантів і стимуляторів росту на ріст і розвиток рослин та їх вплив на підвищення врожайності. Для господарства була індивідуально розроблена адаптована технологія із застосування антистресантів і стимуляторів росту, яка мала на меті попередити можливі стреси завчасно.
Починали працювати вже з передпосівної обробки насіння. Це важливо, тому що вже з осені проростання та розвиток рослин може пригнічуватись через такі стресові фактори як: нестача вологи, пізні посіви або післядію гербіцидів. Для передпосівної обробки застосовували препарат Гуміфілд Форте Брікс в.с., 0,8 л/т. Компоненти, які входять до складу препарату простимулювали рослини до активного розвитку навіть при дії стресових умов.
Через посуху, яка тривала з літа, рослини погано розвивалися, особливо в рості відставала коренева система. Для стимулювання росту та кущення було застосовано препарат Гуміфілд Форте Фульвік в.с., 0,5 л/га. До складу препарату входять фульвові кислоти та солі гумінових кислот. Фульвові кислоти простимулювали кущення рослин та прискорили обмінні процеси. Гумінові кислоти простимулювали ріст кореневої системи, яка інтенсивно росте восени – 2,5 см на добу. Саме потужний розвиток кореневої системи з осені допомагає рослинам завчасно підготуватися для протидії посусі. Відбувається це завдяки тому, що добре розвинена коренева система дозволяє рослинам споживати вологу з нижніх шарів ґрунту. Якщо коренева система має довжину 120 см, то з верхнього 60 см шару рослини споживають до 70% вологи, а інші 30% вологи з нижнього. В посушливі роки це може врятувати ваш врожай.
Третє внесення проводили в фазу прапорцевого листка (37 фаза BBCH). Застосовували Фульвігрін Стимул в.с., в нормі 1,0 л/га. Препарат вносили в комплексі із фунгіцидом. Варто відмітити, що за рахунок фульвових кислот препарат має синергічний ефект із фунгіцидами. Внесення підвищило природний імунітет рослин, простимулювало фотосинтез та підвищило коефіцієнт засвоєння елементів живлення з ґрунту та внесених добрив.
Останнє внесення проводили в фазу формування зерна для протидії посухи та підвищення якісних показників в зерні. Застосовували препарат Гуміфілд Форте Аміно в.с., 0,5 л/га.
Приклад застосування технології на попередження стресу +10 ц/га!
Контроль
Дослід
(стан рослини на весні)
Контроль
Дослід
Фото на момент внесення препарату
Гуміфілд Форте Аміно в.с., 0,5 л/га
В кінці сезону за рахунок проведення чотирьох внесень в господарстві отримали приріст врожаю +10 ц/га. Затрати на застосування препаратів компанії «Агротехносоюз» склали 20,2 євро/га. Рахуючи, що 1 тонна зерна пшениці коштує 180 євро, в господарстві отримали додатковий прибуток 159,8 євро/га. В господарстві отримали високий вражай при несприятливих погодних умовах та невеликих затратах це значно підвищити прибуток!
Комплексна технологія допомогла попередити наслідки стресових факторів!
+ 8 ц/га пшениці озимої Чернігівська область.
В одному із господарств Чернігівської області застосували комплексну технологію із трьох внесень антистресантів та стимуляторів. Основною метою було розкрити максимальний генетичний потенціал рослин.
Самим першим агроприйомом було проведення обробки насіння. Використали препарат Гуміфілд ВР- 18 в.с., 0,8 л/т. За рахунок застосування на досліді сходи отримали своєчасні та вирівняні. В зиму рослини увійшли з добре розвиненою кореневою системою, сформувавши 5-6 основних корінців. Після весняної вегетації рослини активно відновили нарощення вегетативної маси та продовжили кущитись.
Друге внесення проводили у фазу прапорцевого листка. Вносили препарат Фульвітал Плюс в.с., 0,15 кг/га сумісно із фунгіцидом. Варто відмітити, що до складу препарату входять фульвові кислоти, які мають синергічну дію з фунгіцидами. Агрономом господарства було помічено, що на дослідній ділянці колір рослин став більш темно-зеленим (що добре видно на фото). Пояснюється це тим, що фульвові кислоти стимулюють фотосинтез та сприяють додатковому засвоєнню поживних елементів з ґрунту, за рахунок виділення коренями лимонної кислоти, яка утворює хелати із важкодоступними мікроелементами.
На останні етапи вегетації синоптики прогнозували високі температури, тому було прийнято рішення в фазу формування зерна застосувати препарат Фульвігрін Антистрес в.с., 1,0 л/га. Внесення проводили в комплексі із фунгіцидом.
В кінці сезону, щоб зафіксувати ефективність впровадженої технології стимуляторів та антистресантів, було проведено окреме збирання контрольної та дослідної ділянок. В результаті застосування препаратів від компанії «Агротехносоюз» господарство отримало додатковий приріст 8 ц/га. Урожайність без внесення препаратів склала 62 ц/га, а із застосуванням стимуляторів та антистресантів 70 ц/га. Тобто, при затратах 12,4 євро/га в господарстві отримали додатковий прибуток 132 євро/га.
Приріст 6 ц/га врожаю пшениці за рахунок додаткової обробки насіння!
Донецька область.
Восени 2019 року в Донецькій області було закладено дослід на посівах пшениці озимої. Посівний матеріал обробляли препаратом німецької компанії HUMINTECH «Фульвітал Плюс в.с.,». Норма застосування складала 0,8 л/т. До складу препарату входять фульвові кислоти – 200 г/л та комплекс мікроелементів в легкодоступній формі. Додаткові затрати на 1 гектар склали 2,3 євро/га.
Проводячи огляд посівів було помічено, що рослини на дослідній ділянці сформували потужнішу кореневу систему та більшу кількість листків. Тобто, можемо зробити висновок, що застосування стимулятору росту Фульвітал Плюс в.с., для передпосівної обробки дійсно є ефективним.
В кінці сезону на контрольній ділянці отримали врожайність 18,1 ц/га, а на дослідній 21,1 ц/га. При затратах 2,3 євро/га в господарстві отримали прибуток 106 євро/га.
Врятували посіви від наслідків холодового стресу!
Приріст +8,5 ц/га!
Пшениця озима, Київська область.
В Київській області весна принесла чимало негараздів для аграріїв. Особливо велику кількість врожаю втратили через заморозки. Для подолання наслідків холодового стресу в одному із провідних господарств було вирішено застосувати антистресанти. У фазі кущення вносили препарат німецького виробника HuminTech Гуміфілд Форте Аміно в.с., в нормі 0,4 л/га. Препарат в своєму складі містить поєднання солей гумінових кислот 135 г/л та амінокислот 60 г/л. За рахунок високої біологічної дії препарату та вчасного внесення посіви вдалося врятувати. Наступне внесення проводили у фазу колосіння. Вносили препарат Гуміфілд ВР-18 в.с., в нормі 0,4 л/га. Препарат є універсальним антистресантом, який допомагає рослинам легше долати наслідки стресових факторів.
В кінці сезону на контрольній ділянці отримали врожайність 43,5 ц/га, а на дослідній ділянці 52,0 ц/га. Тобто приріст склав 8,5 ц/га, а прибуток 147 євро/га при затратах 6,3 євро/га.
Адаптували рослини до посухи!
Пшениця озима +4,6 ц/га в Запорізькій області!
В Запорізькій області одним із найбільш несприятливих факторів, який впливає на зниження врожаю є посуха. Для того, що допомогти рослинам адаптуватись та краще перенести сезон 2019-2020 року в господарстві було прийнято рішення впровадити технологію стимуляторів та антистресантів. Перше внесення проводили у фазу весняного кущення. Вносили препарат Гуміфілд Форте Фульвік в.с., 0,4 л/га. Метою було стимулювати кущення та ріст кореневої системи. Друге внесення проводили у фазу прапорцевого листка. Вносили препарат Фульвігрін Антистрес в.с., 0,5 л/га. Внесення підвищило стійкість рослин до несприятливих погодних умов та вплинуло на збільшення кількості зерен у колосі. Останнє третє внесення проводили у фазу формування зерна. Вносили препарат Гуміфілд Форте Аміно в.с., 0,4 л/га. Метою внесення було підвищити стійкість рослин до високих температур та збільшити масу 1000 зерен.
В кінці сезону на контрольній ділянці отримали врожайність 37 ц/га, а на дослідній 41,6 ц/га. Тобто в господарстві отримали 4,6 ц/га додаткового приросту.
Приклад застосування антистресанту на
подолання наслідків заморозків на ріпаку озимому
Дослід було проведено в Кіровоградській області. Після заморозків посіви ріпаку озимого були дуже пошкоджені, але точка росту залишилась живою. З метою відновлення посівів, було запропоновано до застосування препарат Гуміфілд Форте Аміно в.с., в нормі 0,5 л/га. Препарат у своєму складі містить 135 г/л солей гумінових кислот та 60 г/л амінокислот. Препарат забезпечив зниження окислювального стресу, активізував антиоксидантну ферментну дію та відновив обмінні процеси в рослинах.
При додаткових затратах 4 євро/га в господарстві отримали приріст врожаю 3 ц/га. При ціні на ріпак 420 євро/т чистий прибуток склав 122 євро/га за рахунок внесення антистресанту Гуміфілд Форте Аміно.
Стан рослин на 4 день
після внесення
Контроль
Дослід
Як врятувати ріпак озимий в умовах заморозків?
+ 3 ц/га в Черкаській області!
Контроль
Дослід
Заморозки в 2020 році не оминули й Черкаську область. Пошкоджені рослини потрібно було швидко рятувати і найкращим помічником в даному випадку є поєднання солей гумінових кислот і амінокислот рослинного походження. Для подолання стресу та збереження врожайності в господарстві було застосовано бакову суміш із двох антистресантів. Фульвігрін Антистрес в.с., 0,4 л/га + Гуміфілд ВР-18 в.с., 0,4 л/га. Внесення відновило гормональний баланс рослин, простимулювало фотосинтез та знизило окислювальний стрес. Результат було помітно вже через 5 днів. На досліді рослини мали листя із більш темно-зеленим відтінком.
В кінці сезону за рахунок застосування препаратів затрати склали 7,4 євро/га, але в господарстві отримали додатковий приріст +3 ц/га.
Рекордний показник прибавки врожаю +10 ц/га.
Ріпак озимий, Запорізька область.
Контроль
Дослід
Для подолання наслідків заморозків в одному із господарств Запорізької області було обрано препарат Фульвігрін Антистрес. Препарат внесли на площі 20 гектарів в нормі 0,5 л/га. Даний препарат є найпотужнішим антистресантом на ринку України. До його складу входить три діючі речовини кожної по 100 г/л: солі гумінових кислот, амінокислоти та екстракт морських водоростей. Препарат швидко відновив розвиток рослин. Грін ефект був помітним вже на третій день, що добре видно на фото. Також на посівах вносили препарат Фульвітал Плюс з.п., 0,1 кг/га. В кінці сезону було проведено роздільне збирання дослідної та контрольної ділянок. Результат виявився неймовірним +10 ц/га, при затратах всього 10,45 євро/га. Врожайність на контролі склала 17 ц/га, а на досліді 27 ц/га.
Вкотре німецькі гумати підтвердили свою ефективність!
+6,9 ц/га ріпаку озимого в умовах посухи в Запорізькій області.
Гуміфілд ВР-18 в.с. 0,4 л/га застосовувався як антистресант проти посухи. Вносили препарат у фазу бутонізації. Через десять днів після внесення пішли дощі. Як видно на фото, рослини, на яких вносили Гуміфілд ВР-18 в.с., швидше відновилися від стресу та дали значний приріст вегетативної маси. За рахунок цього в кінці сезону, господарство отримало приріст врожаю 17%.
Як розкрити генетичний потенціал ріпаку озимого?
Приріст 4,6 ц/га, Тернопільська область
В одному із господарств Тернопільської області для максимального розкриття генетичного потенціалу було застосовано комплексну технологію із антистресантів та стимуляторів німецького виробника. Протягом вегетації проводили чотири внесення. Перше з осені – Гуміфілд в.г., 0,1 кг/га + бор. Друге навесні для стимулювання гілкування – Гуміфілд в.с., 0,05 кг/га. Третє у фазу бутонізації – Гуміфілд в.г., + бор. Останнє внесення проводили у фазу наливу, вносили Гуміфілд в.г., 0,05 кг/га в комплексі із інсектицидами.
В кінці сезону врожайність на контролі склала 40,2 ц/га, на досліді 44,8 ц/га. Тобто, на досліді врожайність була на 4,6 ц/га вища.
Підводячи підсумки та аналізуючи останні роки, можемо відмітити, що вирощувати сільськогосподарські культури з кожним роком стає все складніше. Крім хімічних стресів та збитків спричинених людським фактором, рівень врожайності може значно знижуватись від кліматичних змін. Для ефективного вирощування культур та досягнення високих врожаїв, рекомендуємо, впроваджувати стимулятори та антистресанти, якість, доцільність та ефективність яких перевірена багаторічною практикою застосувань.
Результати застосування антистресантів та
стимуляторів росту компанії «Агротехносоюз» по регіонам.
Існує два способи застосування препаратів: для попередження стресу та подолання наслідків.
Насправді ефективними є обидва методи і в обох випадках ви отримуєте прибавку. Але у випадку комплексного внесення, який працює на попередження стресу, ви загартовуєте рослини завчасно і вони можуть протистояти стресам. Це як заздалегідь добре натренувати команду перед важкою грою. В другому випадку рослини вже отримали стрес і їх необхідно швидше вивести з нього та відновити фізіологічні процеси. Тобто, таким чином ми зменшуємо втрати та підвищуємо приріст.
Так, як обидва методи активно використовуються на український посівах, пропонуємо розглянути Вам технології застосування із прикладами внесень. Розглянемо технологію застосування на пшениці озимій. Взагалі, компанія «Агротехносоюз» має розроблені та випробувані загальні технологічні рекомендації по застосуванню окремо для всіх культур. Однак, вони можуть бути адаптовані під технологію господарства не зважаючи на погодні умови.
Для отримання рекомендацій по застосуванню антистресантів та стимуляторів росту компанії «Агротехносоюз» звертайтесь за телефонами: