top of page
ПОШКОДЖЕННЯ РОСЛИН ГРАДОМ
Град, пошкодження рослин градом, наслідки граду. після граду, гумат, стимулятор, антистресант

Град може сильно пошкодити сільськогосподарські рослини та завдати великих збитків, ступінь пошкоджень залежить від розміру граду, тривалості опадів та пори року коли відбувається злива. Чим у більш пізній період вегетації культури відбувається пошкодження градом, тим більше це вплине на зниження врожайності, адже рослини матимуть менше часу для відновлення.

Як діяти, якщо рослини пошкодило градом?

  1. Оцініть збитки. Після граду обов’язково проведіть оцінку пошкоджень.
    Найпершим зверніть увагу чи залишилась живою точка росту культури. Якщо в рослин вже були сформовані плоди, оцініть ступінь їх ураження та доцільність працювати на відновлення. Далі оцініть ступіть ураження листя.

    • Якщо знищено <40% листя, перші обробки поведіть через 2-3 днів після граду.

    • Якщо знищення 40-70% листя,  перші обробки проведіть через 3-5 днів після граду.

    • Якщо знищено ˃70% листя, перші обробки проведіть через 5-7 днів після граду.
       

  2. Проведіть обприскування для відновлення рослин.

    • Застосуйте фунгіцид. Пошкодження від граду підвищує вразливість рослин та дерев до ураження хворобами. Тому важливо протягом 2-5 днів після пошкоджень застосування фунгіцид.

    • Застосуйте антистресант та стимулятор росту. Разом із фунгіцидною обробкою варто застосувати антистресант для допомоги рослинам відновитися. Антистресанти – це речовини, які допомагають рослинам долати стрес, викликаний різними стресовими факторами, такими як град, посуха, пестицидний стрес та інші. До основних компонентів антистресантів, які допомагають рослинам відновлюватись після стресів відносять: солі гумінових кислот (гумат), амінокислоти та екстракт морських водоростей. Всі перераховані діючі речовини містяться в препараті Фульвігрін Антистрес в.с. Внесення німецького антистресанту Фульвігрін Антистрес в.с. (0,5-1,0 л/га) допомагає зміцнити імунітет рослин та швидко відновити обмінні процеси та ріст.


Перед внесенням врахуйте прогноз погоди. Ідеальний час обробки – в суху погоду (до 25°С) без очікування дощу, щоб діючі речовини препаратів ефективно були засвоєні рослинами.

 

Внесення стимулятора росту рекомендується через 7-10 днів після граду першого внесення. Потужним стимулятором є препарат Фульвітал Плюс в.с. Він стимулює інтенсивність фотосинтезу рослин та підвищує коефіцієнт засвоєння елементів живлення з ґрунту та внесених добрив.

 

Загалом, використання антистресантів та стимуляторів росту Humintech після граду допомагає рослинам відновити ріст та підвищити їх природну витривалість. Дотримання рекомендацій застосування дає змогу досягти найкращих результатів та зменшити втрати врожаю на 8-20%.

Град, пошкодження рослин градом, наслідки граду. після граду, гумат, стимулятор, антистресант
bottom of page